פוקר חוקי בישראל – בקרוב?

poker israel

משחקי פוקר וקלפים הפכו לפופולריים ברחבי העולם, עכשיו יש מי שרוצים למסד את משחקי הקלפים והפוקר בישראל.

לאורך שנים ארוכות למדנו שמבחינת הרשויות אין עניין שיהיה כל קשר בין המילה POKER למילה ISRAEL. ידוע לכולנו כי משחקי פוקר אכן מתקיימים בישראל למרות האיסור החוקי. כמובן שלרבים הדבר מזכיר את האיסור על צריכת קנאביס. ואכן, בשני המקרים אנו עדים לניסיונות של חברי כנסת לקדם יוזמות לשינוי החוקים המגבילים הללו.

poker israel
מבחינת הרשויות עד כה לא ראינו עניין בכל קשר בין המילה POKER למילה ISRAEL

חודשיים בסה"כ עברו מאז שעל שולחן הכנסת הונחה הצעת חוק שמטרתה להפוך את הפוקר לחוקי בישראל, וליתר דיוק מטרת ההצעה לאפשר לקיים טורנירי פוקר בארץ, טורנירים רציניים, כמו שאנחנו מכירים מחו"ל, כולל העניין הזה עם כספי זכייה המוענקים לשחקנים הזוכים בטורניר.

את ההצעה הזו ל "לגליזציה" של פוקר בישראל הגישה שרן השכל (חברת הכנסת מהליכוד). קיום המצב הוא, מבחינת החוק, שמשחקי פוקר מוגדרים "משחק מזל" ולכן נמצאים מחוץ לחוק. ח"כ השכל משתייכת לאסכולה הרואה בפוקר הישראלי כענף ספורט לכל דבר ועניין. תיקון החוק שהיא מציעה למעשה בא לשנות את התמונה הן החוקית והן הציבורית בה הפוקר מוצג כמשחק מזל נטו. זהו מצב אבסורדי במיוחד אם לוקחים בחשבון את העובדה שהמדינה יודעת ליהנות מרווחי שחקני הפוקר הישראליים בחו"ל, המעידים על תשלומי מס בגובה של 50% מכספי הזכייה. ח"כ השכל כאמור מקדמת את ענף הפוקר הישראלי. טענתה היא כי "אלופי פוקר הביאו כבוד למדינה" ולכן היא מתנגדת לרעיון שאסור להם אפילו להתאמן בישראל.

poker in israel
poker in israel (קרדיט: i love poker)

אז האם משחק הפוקר יהפוך לחוקי בישראל?

במאמצים להפוך את הפוקר לחוקי בישראל, שחקני פוקר חובבים ומקצועיים כאחד ניסו בשנים האחרונות להניע מהלך שמטרתו לשכנע את השופטים בישראל כי משחק הפוקר הוא יותר עניין של שכל מאשר מזל. בית המשפט לא השתכנע עד כה, בין היתר בגלל הבדל בתפישת המשחק: ע"פ בית המשפט הקלפים שאתה מקבל בתחילת המשחק הם 100% רנדומליים ולכן המשחק כולו נחשב למשחק מזל – בעוד שבקרב השחקנים התפישה של משחק הפוקר היא של משחק הדורש בעיקר מיומנות גבוהה, ורק מידה מסוימת של מזל.

אם הכל יתקדם כשורה, כלומר לפי הצעת החוק החדשה, בקרוב ניתן יהיה לקיים טורנירי פוקר נושאי פרסי – בישראל. למעשה, מתוכננת רגולציה לפוקר בישראל, במסגרתה בקשות לקיום טורנירי פוקר יוגשו להתאחדות הפוקר הישראלית אשר תאשר את קיומם בכפוף לעמידה בתנאים מסוימים. זאת ועוד, שחקני הפוקר יצטרכו גם הם להירשם במאגרי ההתאחדות לצורך קבלת אישור להשתתפותם בטורנירים. כמובן שכל הזכיות הכספיות יחויבו במס כנהוג בתחום משחקי המזל בישראל.

משחקי פוקר בישראל, poker israel, חדשות פוקר

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *